RASEDATELE


Füsioteraapia rasedatele
Naise kehas toimub raseduse ajal palju muutusi, et kohaneda uue olukorra ja kõrgenenud füsioloogiliste nõudmistega. Lapseootel naisi võivad seetõttu tabada mitmed vaevused, mida saab edukalt ennetada ja leevendada füsioteraapia abil.

Rasedate füsioteraapia sisaldab terapeutilisi harjutusi, ja massaaži, ning võtteid, mis aitavad tasakaalustada ja mobiliseerida vaagnat, et loote asend sünnitusel oleks soodne.

Võimlemine koos hingamisharjutuste ja teadliku lõdvestumisega aitab luua parema kontakti oma kehaga, mis on sünnituse ajal väga oluline.

Võimlemine ja füsioteraapia on vastunäidustatud rasedustoksikooside, tõsisemate komplikatsioonide ning raseduse katkemise ohu korral. Kahtluse korra on hea oma arsti või ämmaemandaga enne nõu pidada.


SÜNNITUSJÄRGNE FÜSIOTERAAPIA

Pärast sünnitust on kasulik tähelepanu pöörata oma kehale, et see taastuks kergemini raseduse ja sünnituse käigus tekkinud muutustest.

Probleeme võivad tekitada väljaveninud kõhu- ja vaagnapõhjalihased, vaagnapõhja vigastused, kõhu sirglihaste lahknemine ehk diastaas, põiepidamatuse probleemid, vaagnapõhja funktsionaalsed häired, sidekoe lõdvenemine ja vaagna ebastabiilsus, pinged ja sundasendid, mis tekivad rinnaga toitmisel ja lapse kandmisel.

Teraapias rakendame toniseerivaid harjutusi vaagna ja kõhu süvalihastele ning kergeid liikumisi, venitusi ja massaaži pinges piirkondadele. Eesmärgiks taastada või tagada funktsionaalne tasakaal, tagada efektiivsem taastumine raseduse järgselt ja vähendada vaevusi.

Sünnitusjärgne füsioteraapia siin Teraapiakojas ei hõlma spetsiifilist invasiivset vaagnapõhja hindamist ja teraapiat. Tõsisemate vaagnapõhja kahjustuste või probleemide puhul oleks hea pöörduda vaagnapõhjale spetsialiseerunud füsioterapeudi poole.

Kui vajad abi raseduse ajal või sünnitusjärgsel perioodil, võta ühendust!

Email again: