Füsioterapeut Riin Rikas

Füsioterapeut Riin Rikas

Spetsialiseerumine:
luu-lihaskonna vaevused, seljavalu, kaelavalu, stressi, ärevuse ja pingeseisundite leevendus, rasedusaegne ja sünnitusjärgne teraapia.

Füsioteraapiat läksin omal ajal õppima sooviga mõista paremini inimkeha toimimist, et leida tõhusaid viise tervise ja tasakaalu saavutamiseks ning säilitamiseks.
Olen käinud juba päris pika tee ja jõudnud asja tuumale järjest lähemale.
On rõõm jagada oma teadmisi ja kogemusi ka teistega. Siin Teraapiakojas saan seda teha just sedasi nagu parimaks pean - olles protsessis täielikult kohal - keskendudes, kuulates, suhestudes, tunnetades.

Oma töös tegelen palju kaela- ja seljaprobleemidega, stressi ja ärevuse ehk närvisüsteemi pingeseisunditega ning rasedate ja sünnitusjärgsete naistega.

Minu poole võib pöörduda erinevate muredega, mis mõjutavad lihaseid, liigeseid ja närvisüsteemi ning pärsivad heaolu, toimetulekut ning liikumisvõimet.

Kliendiga töötades pean oluliseks vahetut suhtlemist, individuaalset lähenemist ning rahulikku ja segamatut töökeskkonda. Teraapiakoda on täpselt selline hubaselt kodune koht, kus saan aidata inimestel end oma kehas hästi tunda.

Ei ole vahet, kas probleemiks on pingetunne,  lihas-liigesvalu, rühihäire,  ärevus, stress või on enesetunne ja liikumine häiritud haiguse, vigastuse, raseduse või sünnitusjärgse olukorra tõttu.
Alati saab midagi teha, et oleks parem.
​Sageli on hea just ennetavalt oma kehale tähelepanu pöörata, et väiksemad mured ei kasvaks suuremaks. 

Haridus:

2019 Tartu Ülikool, terviseteaduse magister (füsioteraapia). Magistritöö: rindkere liikuvus ja hingamisfunktsioon imetavatel naistel.
2018 magistriõppe praktika vaimse tervise füsioteraapia valdkonnas täiskasvanutega Tartu Ülikooli Kliinikumi psühhiaatriakliinikus, juhendaja Marin Rändur
2010. aastal lõpetanud Tartu Tervishoiu Kõrgkooli füsioterapeudi õppekaval cum laude. Lõputöö: lülisamba funktsionaalsed näitajad idiopaatilise skolioosiga naistel.​

Täiendkoolitused ja kursused:

2023
vaimse tervise konverents "Stressiga seotud psüühikahäired" Eesti Psühhiaatrite Selts
2022 veebikursus "Use of Polyvagal Theory in Physiotherapy", 4 tundi. International Organization of Physiotherapy in Mental Health.
2022 Rahvusvaheline funktsioneerimisvõime klassifikatsioon (RFK) ja selle kasutamine taastusravis ja rehabilitatsioonivaldkonnas 78 akadeemilist tundi, Tartu Tervishoiu Kõrgkool.

2021 IOPTMH (International Organization of Physical Therapy in Mental Health) World Mental Health Day Discussion Forum (online): „How can physiotherapist help mental conditions such as anxiety and depression during the pandemic“

2021 Physionetwork online kursus Reframing exercise during and after pregnancy 2h, Gráinne Donnelly & Emma Brockwell

2021 APTA (American Physiotherapy Association) iseseisva õppe kursus „Physical Therapy in Obstetrics“ (2007). Rebecca G. Stephenson

2019 Konservatiivsed füsioteraapia meetodid müofastsiaalse valusündroomi korral 10 akadeemilist tundi, Tartu Tervishoiu Kõrgkool
2018 Skeletilihassüsteemi palpatsiooni koolitus 10 akadeemilist tundi, Tartu Tervishoiu Kõrgkool.
2018
 koolitus "Krooniline alaseljavalu - põhjused, hindamine ja teraapia". 8 tundi, Tartu Ülikooli Kliinikum​.
2015 Teadlikkus liikumises - sissejuhatus B BAT (Basic Body Awareness Therapy) kehatajuteraapiasse 8 tundi, Tartu Tervishoiu Kõrgkool.
2012 Hiina traditsioonilise massaaži Tuina kursus 40 akadeemilist tundi, Massaažikoolitus OÜ, Tartu.
2012 On-Site massaaži kiirkoolitus, Massaažikoolitus OÜ, Tartu.
2010 Tartu Tervishoiu Kõrgkooli täienduskoolitusseminar „Lümfiteraapiat tutvustav seminar“.
2008 Tartu Ülikooli kehakultuuriosakonna täienduskoolitusprogramm „Kehaline aktiivsus, kehahoid ja tugi-liikumisaparaadi tervis“, Tartu.

Oman füsioterapeudi kõrgeimat kutsekvalifikatsiooni (7. tase) ja olen leitav kutseregistris.

Broneeri aeg