FÜSIOTERAAPIA, massaaž


Füsioteraapia
 aitab hoida keha toimiva ja liikuvana, leevendada lihaste ja liigeste vaevusi ning taastada häirunud liikumisvõimet. Samuti saab erinevate füsioteraapiavõtete abil oluliselt vähendada üldist pinget ja stressi ning parandada toimetulekut igapäevaelus. Massaaž kuulub siin Teraapiakojas ühe meetodina füsioteraapiateenuse sisse.
Teraapias kombineerime manuaalseid võtteid, massaaži, terapeutilisi harjutusi, liigutusmustrite ja asendite korrigeerimist, nõustamist.
Füsioteraapia aitab Sind, kui Sul on näiteks: 
  • lihaspinged,
  • seljavalud, kaelavalud,
  • pingepeavalud,
  • probleemid liigestega,
  • rühihäired,
  • haigustst või vigastustest taastumine,
  • kroonilised liikumiselundkonda mõjutavad haigused,
  • rasedusaegsed või sünnitusjärgsed vaevused,
  • üldine pinge ja stress või ka vaimse tervise häiretega koos ilmnevad kehalised vaevused.


Olenevalt probleemi olemusest saame rakendada erinevaid teraapiameetodeid, sest kõige parema tulemuse annab just tegevuste kombineerime. Ka lihtsalt häirivate lihaspingete korral on mõistlik mitte piirduda massaažiga, vaid uurida, mis on pingete põhjustajaks. Konsultatsioonil ja kehalise seisundi hindamisel saame olukorrast ülevaate, et leida just Sinule toimivad terapeutilised harjutused ning anda soovitusi kehasendite, liigutusmustrite ja harjumuste osas.

Näiteks väga sageli ilmneb üldise pinge ja stressi korral, et lõdvestumine on muutunud raskeks. Sel puhul on palju abi erinevatest lõdvestustehnikatest. Need arendavad lõdvestusoskust ja võimaldavad efektiivsemalt puhata, tööstressist taastuda. Lihaspingete ja valude põhjustajaks võivad olla ka liigeste piiratud liikuvusulatus, sundasendid või hoopis vähene kehaline toonus.

Haiguste korral, vigastuste järgselt aitab teraapia parandada häirunud liikumisvõimet ning toetada paranemisprotsessi. Rasedus ja sünnitusjärgne periood esitavad kehale ja liikumisele samuti suure väljakutse, füsioteraapia aitab leevendada rasedusaegseid vaevusi, valmistada keha ette sünnituseks ning taastuda sünnituse järgselt.

Füsioteraapial on oluline toetav roll ka vaimse tervise häirete korral. Ärevushäirete ja paanikahoogudega koos esinevad sageli häired hingamismustrites, õhupuuduse tunne ning erinevad kehalised pingereaktsioonid. Depressiooni puhul on tüüpilised loidus, nõrkus, jõuetus, pingetunne. Teraapias õpime probleemseid kehalisi reaktsioone tasakaalustama. Nii saad oma keha üle taas parema kontrolli, enesetunne paraneb ja tervenemine muutub tõhusamaks.

Vastuvõtule tulles lihtsalt räägi oma murest ja soovist ning leiame Sulle sobivad lahendused.


Füsioteraapia imikutele ja lastele
 toetab nende eakohast kehalist arengut nii normaalsetes tingimustes kui ka haiguste ning arenguliste probleemide korral. Teraapia käigus saame välja selgitada, missugused harjutused, liikumised või kodused tegevused just Sinu lapsele sobivad ja mis just tema kehalist arengut positiivses suunas edasi viivad.  


Täiskasvanutel kestab üks teraapiatund tavaliselt 60 minutit. Esimesel korral võib minna 75 minutit. Olenevalt olukorrast saab valida ka 45 või 90 minuti pikkuseid seansse.​ Väikeste lastega on tavaliselt sobivaimaks 30- või 45-minutilised kohtumised.

Teraapiasse tulles võtta kaasa
 mugavad, vaba liikumist võimaldavad riided!    

NB! Teraapiakoja teenuseid saab osta ka SportID süsteemi kaudu siit: https://sportid.ee/group/teraapiakoda
Võimalik on osta teenuseid piletitena või kasutada koha peal tööandja poolt eraldatud krediiti ID-kaardi alusel. Mõlemal juhul on vajalik ID-kaardi näitamine.

Kehtib maksuvabastus tööandja poolt kompenseeritud teenustele. Oman füsioterapeudi kvalifikatsiooni ja olen leitav kutseregistris:  https://www.kutseregister.ee/kutsed

Lähinädalate vabad ajad leiad siit. 

vabad ajad

Kui neist sobivat ei leia, siis helista või kirjuta ja otsime teisi aegu.

Oled oodatud Teraapiakotta füsioteraapiasse! 

Kirjuta oma soov: 

Email again: