FÜSIOTERAAPIA ja massaaž


Füsioteraapia aitab hoida keha toimiva ja liikuvana, leevendada lihas-liigesvaevusi ning taastada häirunud liikumisvõimet. Samuti saab füsioteraapia abil oluliselt vähendada nii vaimset kui ka füüsilist pinget ja stressi ja parandada sellega toimetulekut igapäevaelus. Füsioteraapiast saavad abi need, kellel on lihaspinged, kangustunne selja-ja kaelavalud, pingepeavalud, liigeste liikuvuspiiratus või valulik liikumine, kroonilised haigused või vigastused mis mõjutavad keha ja liikumist, rasedusaegsed või sünnitusjärgsed vaevused, üldine pinge ja stress.

Terapeutiline massaaž vabastab kehasse kogunenud pingeid ja leevendab neist tingitud vaevusi. 

Massaaži puhul pöörame erilist tähelepanu probleemsetele piirkondadele, samas käsitleme keha kui tervikut. Massaažiprotseduur võib sisaldada ka liikuvust parandavad mobiliseerimisvõtteid ja lõõgastavaid venitusi. Massaaži abil lihaste toonus ja liigeste liikuvus paranevad ning organismi energiatase tõuseb. Ainevahetus ning vere- ja lümfiringlus muutuvad efektiivsemaks. Massaaž kuulub sageli ka füsioteraapiaprotsessi sisse, aga sobib ka omaette protseduurina hea enesetunde eest hoolitsemiseks, kui olulisi probleeme või muresid kurta ei ole.
Füsioteraapia imikutele ja lastele toetab nende eakohast kehalist arengut nii normaalsetes tingimustes kui ka haiguste ning arenguliste probleemide korral. Teraapia käigus saame välja selgitada, missugused harjutused, liikumised või kodused tegevused just Sinu lapsele sobivad ja mis just tema kehalist arengut positiivses suunas edasi viivad.   

Vastuvõtule pöördumiseks ei ole kindlasti vaja endale eelnevalt sobivat teenust välja valida, hea oleks seda teha koos terapeudiga. Kohtumise alguses tutvume ja suhtleme ning selgitame välja selle, mis on Teie soov või mis Teie mure puhul hetkel kõige sobivam tegevuslahendus võiks olla.

Mis vastuvõtul toimub?

Esmalt selgitame välja pöördumise põhjuse või murekohad, räägime läbi soovid ja eesmärgid.

Füsioterapeutilise protsessi puhul hindame seejärel Teie või lapse seisundit:
- Millised on kehahoiak ja liikumismustrid;
- Kas esineb liikuvuspiiranguid, lihasnõrkust, ülemäärast pinget või funktsionaalseid probleeme;
- Mil moel sümptomid väljenduvad ja millest võivad tuleneda;
- Millised on elustiil ja liikumisharjumused.

Selle järgi saame otsustada, missugused teraapiavõtted annaks parima tulemuse.

Teraapias kombineerime
- massaaži
- pehmekoeteraapiat
-
terapeutilisi harjutusi
- liigutusmustrite ja asendite korrigeerimist
- konsultatsiooni ja nõustamistÜks teraapiatund kestab tavaliselt 60 minutit. Esimesel korral võib minna 75 minutit. Olenevalt olukorrast saab valida ka 45 või 90 minuti pikkuseid seansse.​ Väikeste lastega on tavaliselt sobivaimaks 30- või 45-minutilised kohtumised.

Teraapiasse tulles võtta kaasa
 mugavad, vaba liikumist võimaldavad riided!    

NB! Teraapiakoja teenuseid saab osta ka SportID süsteemi kaudu. Kui oled seal kasutaja ja tööandja kompenseerib terviseteenuseid, siis saad Teraapiakoja füsioteraapiateenuseid soetada siit: https://sportid.ee/pos/teraapiakoda
Pärast teenuse ostmist broneeri aeg ja teata, et tuled SportID piletiga.

Oled oodatud Teraapiakotta füsioteraapiasse!

Broneeri aeg: 

Email again: