Rasedate füsioteraapia                                                             Broneeri aeg


Raseduse ajal toimub naise organismis palju muutusi, mis võivad mõjutada ja raskendada liikumisvõimet ning tekitada rasedusaegseid vaevusi. 

Võib esineda seljavalu või vaagnavalu, kõhu sirglihase lahknemist ehk diastaasi, hingeldust ja õhupuuduse tunnet. Keha raskuskeskme muutumisega tekivad kergemini lihaspinged õlavöötmes, kaelas ja mujal kehas ning võib tunduda, et kõht on raske kanda. Tuleb ette ka turseid, käte suremist ja randmekanali probleeme ning häiritud põiekontrolli ja vaagnapõhjalihaste funktsioneerimist. 

Enamik rasedusaegsetest vaevustest leevenevad spontaanselt pärast sünnitust. Raseduse ajal ja pärast sünnitust saab siiski palju ära teha, et enesetunnet ja toimetulekut parandada. Rasedusaegne võimlemine ja liikumisaktiivsus on olulised ka sünnituseks valmistumisel.

Rasedate füsioteraapias selgitame välja Sinu kehalise seisundi, vaevuste või probleemi olemuse ning leiame sobivaid lahendusi. Lihaspingete leevendamiseks rakendame massaaži ja pehmekoeteraapia võtteid rasedatele sobivates asendites (istudes ette nõjatudes, külili), teeme spetsiaalseid terapeutilisi harjutusi ning nõustame kehalise aktiivsuse osas. Muutunud hingamismustrite või kehaliste pingete korral on olulisel kohal ka lõdvestus- ja hingamisharjutused ning kinesioteipimine aitab toetada kasvavat kõhtu ning leevendada lihaspingeid või turseid.

Rasedana füsioteraapiasse tulles kindlasti võtta kaasa mugavad riided ja oma rasedakaart!

Võimlemine ja füsioteraapia on vastunäidustatud rasedustoksikooside, tõsisemate komplikatsioonide ning raseduse katkemise ohu korral. Kahtluse korra on hea oma arsti või ämmaemandaga enne nõu pidada.

BRONEERI AEG

Privaatsustingimused