Piret Treier

Spetsialiseerumine: 

ortopeedilised ja luu-lihaskonna vaevused, spordivigastused, rasedusaegne ja sünnitusjärgne teraapia.

Olen suurema osa oma teadlikust elust tegelenud spordiga – varasemalt võistlustasemel, hetkel rohkem liikumisrõõmu pärast. Olen õppinud ja treeninud USA’s, kus lõpetasin 2009. aastal ülikooli erialal Exercise Science (BSc), omandades põhjalikud teadmised inimese anatoomiast ja füsioloogiast. Sportlasena erinevate vigastustega kokku puutudes hakkas mind üha rohkem huvitama taastusravi ning füsioteraapia. Alates aastast 2013 olen praktiseerinud füsioterapeudina.

Oma töös olen kõige enam kokku puutunud ortopeediliste probleemidega patsientidega, erinevate skeleti-lihasvaevuste ja spordivigastustega ning just need valdkonnad paeluvad mind kõige rohkem. Lisaks olen läbinud mahuka Pregnancy and Postpartum Corrective Exercise Specialist (rasedusaegse ja-järgse korrigeerivate harjutuste spetsialist) koolitusprogrammi ning ootan vastuvõtule ka rasedaid ja sünnitanud naisi, kes soovivad teadmisi ja oskusi, kuidas targalt treenida või vajavad abi erinevate rasedusaegsete või -järgsete skeleti-lihassüsteemi probleemidega.

Oma töös pean vajalikuks, et inimene mõistaks oma probleemi(de) tekkepõhjuseid, seega on minu jaoks väga oluline suhtlus ning selgitamine, miks me midagi teeme. Nii leiame koostöös patsiendi ja tema eripäradega just talle sobivad lahendused. Koostan igale inimesele individuaalse tegevusplaani, kasutades vastavalt vajadusele kombinatsiooni manuaalteraapiast ja harjutustest.

Haridustee:

2020 Tartu Ülikool, füsioteraapia (MSc). Magistritöö: Naiste rasedusaegne kehaline aktiivsus ning nende sellealane informeeritus Eestis.

2013 Tartu Tervishoiu Kõrgkool, füsioteraapia (rakenduslik kõrgharidus), cum laude. Lõputöö: Õlavöötme, alaselja ja puusavöötme seisundi muutus odaviskajatel treeningutsükli erinevatel etappidel – longitudinaalne uuring kolme sportlase näitel.

2009 Brigham Young University, Exercise Science (BSc)


Täiendkoolitused:

2023 Hüppeliigese kliiniline taastusravi (Tartu Ülikooli Kliinikum)

2023 Terapeutiline harjutus: ülajäse, alajäse (Tartu Ülikooli Kliinikum)

2022 Õlaliiges – puhas praktika (Luga Füsioteraapia)

2021 Pregnancy and Postpartum Corrective Exercise Specialist Certification Course, CES veebikursus

2016 Kaela piirkonna vaevused, seminar-praktikum (SportEst)

2014 Õlaliiges, seminar-praktikum (SportEst)

2014 Pehmekoeteraapiad tugiliikumisaparaadi probleemide korral – selg ja vaagnavööde (Laivin Koolitused)

2014 Case studies and treatment strategies using NDT for pediatric gait (HNRK)

2011 Kinesioteipimise baaskoolitus (Laivin Koolitused)

2008 NASM Essentials of Personal Fitness Training Course (BYU,USA)

Oman füsioterapeudi kõrgeimat kutsekvalifikatsiooni (7. tase) ja olen leitav kutseregistris.

Broneeri aeg